wróć do góry
facebook

Skuteczne Ocieplanie poddaszy, stropów, ścian pianką termiczną

Skuteczne ocieplanie poddasza pianką to dobry wybór

logo quadrant pianka poliuretanowa
  • do 70% oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji - skuteczna izolacja;

  • 100% szczelności - brak mostków termicznych;

  • izolacja jest nieprzewiewna, ale "oddychająca" - paroprzepuszczalna;

  • pianka jest trudnopalna, samogasnąca, nie rozprzestrzeniająca ognia;

  • poliuretan się nie starzeje - zapewnia ocieplenie na lata;

  • materiał jest zdrowy - nie rozwija grzybów ani pleśni, jest bezpieczny dla alergików i astmatyków;

  • nasza pianka posiada niezbędne atesty i aprobaty.

czytaj więcej...

porównanie piany i wełna w ocieplaniu poddaszyporównanie ilości piany i wełna w dociepleniu poddaszaCo jest najważniejsze?

logo quadrant pianka poliuretanowa Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze metody i materiału do ocieplenia poddasza, jak rozwiązać docieplanie poddasza? To rachunki za ogrzewanie stanowią największą część domowego budżetu, a od zawsze wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez źle ocieplony strop lub dach, to znaczy, że potrzebna nam skuteczna izolacja. Dlatego warto pomyśleć o skutecznej metodzie ocieplenia poddaszy pianką, bo na obniżkę cen energii nie ma co liczyć.ʎ a Skuteczne Ocieplanie Poddasza

Ocieplanie poddasza pianką? Należałoby zacząć od początku. Na skuteczność izolacji termicznej składają się 3 czynniki: kondukcja, radiancja i konwekcja ciepła. Czyli kolejno: opór cieplny (współczynniki ʎ, R lub U), materiały odbijające ciepło oraz SZCZELNO¦Ć izolacji. Jak wykonać skuteczne docieplanie poddaszy?

porównanie oddychalności piany i wełna w ocieplaniu poddaszy Nasuwa się pytanie: co jest najważniejsze do ocieplenia poddasza, aby była skuteczna izolacja? Większość producentów tradycyjnych materiałów izolacyjnych kładzie nacisk na lambdę - 0,040, 0,037 czy może 0,035? Według badań niezależnego laboratorium AEC (Architectular Energy Corporation) stwierdzono, że opór cieplny (ʎ) i materiały odbijające ciepło to tylko 18% efektywności, natomiast ponad 80% powodzenia gwarantuje SZCZELNE ocieplenie i BRAK MOSTKÓW TERMICZNYCH. To jest sposób na skuteczne docieplanie poddaszy!

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi technologia Skutecznego Ocieplania pianką. Jedyna, która zapewni nam 100% szczelności. Dzięki technologii natryskowej i ponad 100-krotnemu przyrostowi materiału pianka wypełni każdą, nawet najmniejszą szczelinę, nawet w najtrudniej dostępnym miejscu. Ocieplanie poddasza pianką staje się proste. Czyli uszczelniamy ciepło materiałem o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych.


Szczelnie, ale bez efektu termosu

porównanie jakości piany poliuretanowej i wełny w ocieplaniu poddasza pianką Pianka otwartokomórkowa zapewni szczelność izolacji dla uciekającego powietrza, ale nie dla wilgoci, czyli jest wysoce paroprzepuszczalna, po prostu "oddycha". Skuteczne docieplanie poddasza działa jak dobra kurtka GORE-TEX®-owa lub polarowa - pomimo, że nie jest gruba, wypuszcza wilgoć i nie wpuszcza zimna - zapewnia izolację nieporównywalnie lepszą niż gruby sweter lub kurtka puchowa. Producenci takiej odzieży nie chwalą się ʎ czy grubością, a właśnie szczelnością i oddychaniem (te parametry zapewniają ciepło i komfort). Dodatkowo, pianka otwartokomórkowa dzięki niskiej chłonności wody jest materiałem zawsze suchym, czyli nie ma zagrożenia powstania kondensatu pary wodnej w izolacji - zawsze mamy Skuteczne ocieplanie poddasza pianką o niezmiennie najlepszych parametrach. Właśnie dlatego SKUTECZNE OCIEPLANIE PODDASZY PIANKˇ POZWALA ZAOSZCZĘDZIĆ DO 70% na rachunkach za ogrzewanie i klimatyzację w porównaniu z izolacją standardową.Dlaczego pianka poliuretanowa?

Pianki poliuretanowe do ocieplenia poddasza znane są już od lat 30. ubiegłego wieku. Ich "ojcem" jest profesor Otto Bayer. W budownictwie do ocieplenia poddaszy na szerszą skalę zaczęto je wykorzystywać w latach 80. Prawdziwą ekspansję możemy zauważyć od paru lat, od czasu, kiedy przy budowie zwraca się uwagę na energooszczędność.

Pianki poliuretanowe są materiałem zdrowym: nie rozwijają grzybów ani pleśni, są bezpieczne dla alergików i astmatyków, posiadają wszelkie wymagane atesty i aprobaty.

Poliuretany są wszędzie wokół nas: materac, na którym śpimy, wyposażenie wnętrza samochodu, podeszwy butów, gąbki, którymi się myjemy. Wszystkie te rzeczy są bardzo wytrzymałe, dlatego też nie ma obawy o trwałość ocieplenia poddaszy z pianki. Zobacz czym jest pianka poliuretanowa.
WŁA¦CIWO¦CI FIZYCZNE

właściwości fizyczne piany poliretanowejWŁA¦CIWO¦CI EKOLOGICZNE

właściwości ekologiczne pianki poliretanowej

Piana Quadfoam500 posiada atest higieniczny HK/B/0692101/2013 Polskiego Związku Higieny (PZH), aprobatę techniczną AT-15-9235/2013 Instytutu Techniki Budownictwa (ITB) według najnowszych norm z 2013 roku oraz potwierdzenie nie wydzielania żadnych organicznych związków lotnych VOC.